Met jouw ervaring kun je anderen helpen!

Kalthoum kwam zeven jaar geleden vanuit Syrië naar Nederland. Sindsdien is ze op verschillende manieren en voor verschillende organisaties als vrijwilliger actief geweest. Als koffieschenker hoopte Kalthoum de Nederlandse taal wat meer onder de knie te krijgen. En met haar eerdere onderwijservaring kon Kalthoum op een middelbare school als vrijwilliger aan de slag. Tegenwoordig is Kalthoum ervaringscoach bij Kwadraad: ook vrijwillig natuurlijk!
“Kwadraad is een stichting die mensen met uiteenlopende hulpvragen op weg helpt. De maatschappelijke werkers van Kwadraad helpen bijvoorbeeld mensen die behoefte hebben aan zinvolle tijdsbesteding of mensen die hulp nodig hebben met hun financiën. Maar ook vluchtelingen kunnen bij ons worden geholpen met alle vragen die zij hebben op gebied van integratie. Ik kan hiervoor mijn ervaring als vluchteling natuurlijk goed inzetten. Ik weet waar zij tegenaan lopen als ze naar Woerden komen en kan hen daarmee helpen. Vandaar dat ik ervaringscoach werd.”
Ik kan mijn ervaring als vluchteling goed inzetten, namelijk om anderen in die situatie te helpen!
“Naast dat ik mijn ervaring als vluchteling kan inzetten als ervaringscoach, kan ik ook mijn ervaring als gescheiden vrouw gebruiken om anderen te helpen. Ik heb nog steeds goed contact met mijn ex-man. Dat vind ik heel belangrijk voor onze twee kinderen. Ik respecteer hem en hij mij andersom ook. Zo’n situatie als die van ons is helaas niet zo gebruikelijk in Arabische landen. Daar lopen de meeste scheidingen uit op vechtscheidingen. Via Kwadraad help ik Arabische vrouwen om op een rustige manier zo’n scheiding te doorlopen. Hopelijk worden er dan minder kinderen de dupe van een vechtscheiding.”
Lijkt het jou leuk om bij Kwadraad aan de slag te gaan als vrijwilliger? Op hun website, www.kwadraad.nl, vind je een uitgebreide toelichting bij alle services die zij aanbieden. Daar zit vast iets bij dat goed bij jouw kennis, kwaliteiten en/of ervaring past!